KREATYWNE. WYŚMIENITE. PO PROSTU PYSZNE.

Jesteśmy specjalistami we wszystkim, co sprawia, że jedzenie staje się prawdziwą przyjemnością- od octów, kremów balsamicznych, olejów i oliw, aż po mieszanki ziół i przypraw, musztard, sosów, likierów i destylatów. Jako tradycyjna, rodzinna firma i manufaktura z własnym przetwórstwem, wiemy jak stworzyć wyjątkowe doznania smakowe. Czy to śniadanie, piknik, przyjęcie w ogrodzie, kolacja przy świecach lub bankiet- dzięki Wajos życie staje się bardziej kreatywne, wyborne i po prostu dobre.

KREATYWNE– Wnosimy temperament do kuchni. Z niezwykłymi smakami, nieskończonymi możliwościami i kreatywnymi przepisami.

WYŚMIENITE– Tworzymy chwile przyjemności. Śniadanie, przyjęcie w ogrodzi czy kolacja przy świecach- z nami wszystko jest po prostu wyśmienite.

PO PROSTU PYSZNE– Jesteśmy ekspertami w prawdziwej przyjemności. Najwyższej jakości, naturalne surowce, bezkompromisowa jakość i łatwe przygotowanie- bo przyjemność nie musi być skomplikowana. To co tworzymy jest po prostu pyszne.

JAK TO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO

Pasja, staranność i rodzinna tradycja.

Nazwa WAJOS nie jest przypadkowa= Walter Josef Oster. Nasza historia zaczęła się właśnie 14 pokoleń temu w tradycyjnej, rodzinnej winnicy Walter J. Oster w miejscowości nad Mozelą- Ediger-Eller. A każdy, kto był nad Mozelą wie, że winiarstwo charakteryzuje się tutaj wyjątkową miłością, pasją i oddaniem. Ponieważ gdy strome, słoneczne zbocza tarasów Mozeli tworzą piękny krajobraz, dla winiarzy oznacza to ciężką pracę w trudnych, a czasem niebezpiecznych warunkach. Ale miłość do wina i regionu przerodziła się w coś innego- w długoletniej tradycji rodzinnej rodziny Oster, oprócz win, zaczęto wytwarzać również likiery- aby się wyróżnić i zaoferować klientom coś nowego, świeżego- ten kamień węgielny był sukcesem założonej w latach 80-tych „Manufaktury Likierów Wajos”.  Ale to nie wszystko: ponieważ pasja do przyjemności i dobrego jedzenia jest w rodzinie Oster tak samo długo jak tradycja wytwarzania wina. Tak więc winiarnia się rozwijała, a więź i pasja stopniowo przekształcały się w manufakturę smaku z rodzinną tradycją- początek WAJOS. Obecnie firma jest prowadzona przez kolejne pokolenie, gdzie dwóch współwłaścicieli wykorzystuje swoje kreatywne pomysły, aby ciągle zapewniać trwały rozwój i jakość w stale poszerzającej się palecie produktów.